Kabelopruller til elbil 11 kw, 8+2 mtr. kabel, Type-2 stik
#EL170085
-
EGENSKABER:
Gør opladning af din elbil nemmere med vores nye EV kabelopruller, der er udstyret med Type 2-stik i begge ender af kablet. Den robuste boks i slagfast plast sikrer lang levetid, mens det 180° drejelige beslag giver maksimal fleksibilitet. Med stopfunktionen kan du nemt låse kablet i den ønskede længde. Kabeloprulleren leveres med 8 mtr. kabel, samt 2 mtr. tilslutningskabel.
- Slagfast kvalitet
- Optimal fleksibilitet
- Drejeligt væg-/loftbeslag
- Type 2 stik i begge ender
Specifikationer
| Kabel længde | 8 m |
|---|---|
| Spænding | 400V, 16A |
| Maks. belastning udrullet | 11 kW |
| mm2 | 5x2.5mm2 + 1x0.75mm2 |
| Kabeltype | H07BZ5-F |
| Stik type | Type 2 |
| IP Klasse | IP44 |
| Opruller materiale | Plast |
| Db nr. | 2513195 |
| EAN | 5706224120764 |
Produktmedier
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
|
Betjeningsvejledning_EV-kabelopruller.pdf | 451 KB | |
| Download produktark | ~300 KB |