Aut. slangeopruller med bremse 20 bar
#E832203
-
EGENSKABER:
Med en stilfuld antracitgrå finish og en holdbar hybrid polymer slange er denne automatiske slangeopruller med bremse både funktionel og pålidelig. Slangen kan desuden tåle op til 70° varmt vand, hvilket gør den velegnet til krævende opgaver.
Den er udstyret med dobbelt styrearm og dobbelt monteringsarm samt et ekstra kraftigt vægbeslag, som giver en fast og stabil opsætning. Den patenterede sikkerhedsbremse sørger for et helt kontrolleret slangeoprul, der beskytter både personer og udstyr. Det moderne design med lukkede sider gør oprulleren både praktisk og funktionel.
Specifikationer
| Slange længde | 20 m |
|---|---|
| Dimension | 3/8" |
| Materiale | Pulverlakeret |
| Maks tryk | 20 bar |
| Db nr. | 2514059 |
| EAN | 5706224119201 |
| Medie | Luft , Vand |
Produktmedier
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
| Download produktark | ~300 KB |